Cikolatan Gül Nasil Yapilir?

Yeni senenin bu ilk pastasini sizlerle paylasirken tekrar hepinize saglikli, mutlu, huzurlu ve bol pastali bir yil diliyorum.
Pastamin tarifi, birkac gün önce yayinlamis oldugum Cikolata Güllü pastamin aynisidir. Sadece bu kez üzerine sütlü cikolatadan hazirladigim ganaji döktüm, cevresi ise bitter cikolatadan hazirladigim bantla cevrelendi... Yalniz bu pastada vaktimin darligindan hatalarim daha cok... Cevre bantini hala stabil yapamiyorum, bu galiba cikolatayi sivadigim kagitla (burada normal yagli kagit kullandim) ilgili... Bundan sonraki calismalarimda daha kalin bir kagit secmeye calisacagim.
Asagida ise arkadaslarimdan gelen istek üzerine güllerin yapimini fotograflamaya calistim. Ama bu cok zor bir ismis... Hem modelleme yapip, hem resim cekmek oldukca zor ve basarisiz oldu... Canlarim, arkadaslarim.... Elimden gelen budur... Daha detayli nasil anlatabilirim bilemiyorummmm...
Öncelikle cikolatamizdan istedgimiz ölcüde bir damla sekli yapiyoruz... Resimde gördügünüz kaliplarin fazla bir yardimi olmadi, sadece yaprak yapiminda biraz faydalandim. Gerisi dekor amacli... Devam ediyoruz...
Burada damlamizin etrafina ilk gülümüzün ilk yapragini sariyoruz...

Simdi ise ikinci yaprak yerini aldi...

Ve sirada ücüncü yaprak... Yapraklar sadece parmaklarimla gelisigüzel sekil veriyorum...

Burada dördüncü, besinci ve altinci yapraklar takilmis... (Gülün dip kismini göz önünde bulundurmayin, cünkü islem tamamlaninca bir makas yardimiyla dip kismindan fazlaligi kesiyoruz.)
Burada da saniyorum son iki yapragi ekleyip gülü tamamlamisim...


Veeee kurumasi icin her zaman bir yumurta kutusundan yardim aliyorum. En az bir gece bu sekilde bekletiyorum.

Son olarak elimdeki plastik cikolata hamuruyla hazirladigim güllerim ve yapraklar yumurta kutusundan size gülümsüyor...

Ve artik ait olduklari yerdeler.... Sevgili arkadaslarim, yukaridaki anlatimimda herhangi bir eksiklik veya hatam varsa yorumlarinizi bekliyorum. Ve birkac gün icerisinde hazirlayacagim beyaz ve pembe güllerimle tekrar bulusmak üzere hepinize hoscakalin diyorum.