SEDEFLI-CIKOLATALI DANTEL PASTAIki gündür kurabiye yapmaktan, evimin her yani, üstüm basim, saclarima kadar her yanim tereyagi, tarcin, zencefil ve cikolata koktu. "Eeee nerede kurabiyeler?" dediginizi duyar gibiyim. Ama günlerdir Almanya`da hava o kadar karanlik ve yagmurlu ki, bir türlü güzel fotograf cekemedim, yarini bekliyorum... Kismet olurda, günes birazcik yüzünü gösterirse,  fotograflayip, sizlerle paylasacagim. 

Bu yüzden simdi, siradaki Sedefli-Cikolatali Dantel Pastami paylasmak istiyorum sizlerle... Bu pastamin tarifi de,  Aci Cikolatali Pastamla ayni... Sadece, bu sefer katlari sekerli su ile islatip, ganajin üzerine, bolca cikolata kiriklari ve samfistigi ekledim. Yine icini görüntüleyemedim, cünkü bu pasta da bir arkadasima dogumgünü hediyesi olarak gitti. Arkadasimdan aldigim habere göre, kesildigi andan itibaren 7 kisi tarafindan acilen midelere gönderilmis..:))

Valla su an, benim bile canim cekti ne yalan söyleyeyim. Ne olacak benim bu cikolata düskünlügüm bilemiyorum. 

Not: Pastamin üzerindeki renk, yenilebilir, sedefli bir toz. Hani eskiden moda olan, dantel masa örtüleri vardi ya, iste onlardan bir tanesi, bana bu tür pastalari süslemek icin sablon oldu. Masa örtüsünü motif motif keserek, güzelce yikadim ve iyice kuruttuktan sonra, bu tarz calismalarimda kullanir oldum. Hazir sablonlara alternatif olmaz mi sizce???? ::)) Param da cebimde kalir, degil mi ya..:-)

Saygi ve sevgilerimle,